Neuvirth se zranil, jako náhradník se musel obléci trenér brankářů

19. 11. 2014, 21:10 » Perličky - Autor: Šimon Rogner

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Kuriózní situace se stala v utkání mezi San Jose Sharks a Buffalo Sabres. Na konci první třetiny se po střetu s útočníkem Sharks Justinem Braunem zranil v dolní části těla český brankář Michal Neuvirth. Do zápasu se už nevrátil a na druhou třetinu ho nahradil Jhonas Enroth. Ten nakonec Sabres dovedl k výhře 4:1.

Jelikož ale tým musí mít v sestavě náhradního brankáře, tak se do výstroje musel obléknout trenér brankářů Arturs Irbe, který naposledy chytal v NHL před 10 lety. Naštěstí pro něj německý gólman zápas dochytal a od návratu lotyšského gólmana tak sešlo.

Sám Irbe se pak k inkriminovanému momentu vrátil. „Ted (Nolan - trenér) se mě zeptal: Budeš chytat, kdyby k tomu nakonec muselo dojít? Řekl jsem mu: Tede, neměl jsem na sobě výstroj sedm let. A on mi řekl: To nevadí. Teď ji budeš mít.“